Yanmaz Akustik Piramit Sünger

Yanmaz akustik piramit sünger; Akustik yanmaz köpük formunda olup açık gözenekli efor poliüretan bazlı akustik malzemelerdir.Ses emilim ve akustiği düzenlemekte kullanılan akustik yanmaz piramit süngerler, genelde akustik düzenlemede ve ses yalıtımı ve izolasyonu uygulamalarında oldukça sık kullanılır.

Yanmaz Akustik Piramit Sünger

Yanmaz piramit sünger İSO9001 kalite standartlarına göre üretilmektedir.Mineral bazlı yanmazlık katkısı ilave edilir açık gözenekli ve yanmazlık testlerinde üstün dayanım gösteren poliüretan süngerlere akustik piramit tipinde Akustik Yanmaz Piramit Ses Yalıtım Süngeri denir.

Yanmaz Piramit Sünger Adana

Müzik stüdyoları, sinema, tiyatro, fabrikalar, ofisler gibi kapalı mekanlarda, hacim akustiğini iyileştirmek amaçlı kullanılan piramit veya viyol (karton yumurta kabı formu) şekilli sünger ürünlerdir. Stoklarımızda mevcuttur. Ses yalıtımı, bir mekandan diğer bitişik mekana ses enerjisinin geçiş yaparken iki mekanın ara kesitinde (duvar, döşeme, tavan) diğer mekana rahatsızlık vermeyecek belli bir orana indirgenmesi, ses azaltımıdır.

Yanmaz Akustik Piramit Sünger

Yumurta ve piramit süngerler ses yalıtım sisteminin bir parçası ve ses yalıtımına faydalı olmakla beraber esas görevleri iç ortamda ki ses enerjisinin yansımalarını engellemek, yansıma sürelerini düzenleyerek iç ortam akustiğini istenilen amaca uygun hale getirmektir. Tek başlarına ses yalıtım malzemesi olarak kullanılmaları doğru değildir.

Yanmaz Akustik Piramit Sünger

Yanmaz Piramit Sünger Teknik Özellikleri

Ürün Tipi  Poliüretan Piramit Sünger
  Plaka Boyuru  100 x100 cm  200×200 cm
  Paket  10 adet
  Kalınlık  30 mm     40 mm   50mm özel kesim mümkündür.
  Renk  Siyah ( koyu andazit gri ) ve beyaz standart, renkli üretimi mümkündür
  Yoğunluk  50 ile 60 Kğ / M³ densite yoğunluktadır. Ancak istenilen farklı yoğunluklarda üretim mümkündür.
  Sıcaklık Dayanımı   Alev almaz sertifikalıdır
  Yapışkanlık  İsteğe Göre Fiyat Değişir
  Kullanım   Müzik odası, stüdyo, jeneratör kabini, radyo yayınevi, spor salonu, eğlence mekanları.