Bondex Süngerpan

Bondex Süngerpan; ses kesici süngerdir. Bir çok ses yalıtımı uygulamasında kullandığımız asıl malzemelerden birisidir. Duvar, tavan ve zemin ses yalıtımı çalışmalarında ana ses kesici malzeme olarak kullanılır.

Bondex Süngerpan Ses Kesici Sünger , Ses Yalıtımı Süngeri

Bondex Sünger malzemelerinin küçük parçacıklar haline çevrildikten sonra sıkıştırılarak tekrar sünger haline getirilmesi ile üretilen bu malzeme parke ve döşeme altında kullanıldığında, ses izolatörü ve darbe emici olarak kullanılmaktadırlar.

bondex ses yalıtım süngeri, ses yalıtımı süngerleri

Kapalı gözenekleri sayesinde ısı iletken katsayıları oldukça düşüktürler. 110 – 250 dns ( yoğunluk ) arasında üretilebilen malzeme inşaat, stüdyo, makine dairesi, tekne ve yat gurubu, otomotiv sektöründe çeşitli noktalarda tampon ve takoz malzemesi olarak kullanıldığı gibi spor malzemeleri sektöründe güreş minderi olarak da kullanılmaktadırlar.

Ses kesici sünger, ses yalıtım süngeri, ses iozlasyon süngeri adana

Bondex süngerpan yüksek ölçüde kesebilen ses yalıtım süngeridir. Farklı kalınlık ve yoğunluğunun olması sayesinde çeşitli alanlarda kullanıma olanak sağlanmıştır. Evlerde, disko barlarda, müzik odası ses yalıtımı, otel odası ses yalıtımı, düğün salonu ses yalıtımı vb. sesin yüksek olduğu mekanlarda tercih edebileceğiniz bir üründür.

Bondex Süngerpan Teknik Özellikleri

Yanmaz olarak üretilmektedir.
Yoğunlukları 110 dns – 180 dns arasıdır.
Kalınlıkları 10 mm – 70 mm arasıdır.
Epdm ses bariyeri ile birlikte kullanılabilir.
Nemden etkilenmez ve küf tutmaz.
Solid yapıştırıcı ile uygulanmaktadır.